Warsztaty z Wernerem Buschem


Trzy grupy bonsai z północnych Niemiec co roku robią dwudniowe warsztaty z Wernerem Buschem, jednym z najbardziej znanych niemieckich bonsaistów.

W tym roku tematem były doniczki oraz prace letnie na różnych gatunkach drzew. Ja wybrałem się na nie oczywiście z kolejnym jałowcem z Augsburga.

Na doniczkach niestety nie mogłem być,  gdyż wczoraj mieliśmy spotkanie naszej grupy roboczej, ale na praktyczne prace letnie wybrałem się w drogę… robiąc dzisiaj lekko ponad 600 km 🙂

Sam jałowiec wyglądał tak:

Jałowiec chiński – przed

Na tym warsztacie zależało mi na omówieniu mojej wizji i skonsultowanie jej z Wernerem, oraz wysłuchanie tego, co on zrobiłby z tym materiałem. Dzięki temu mogłem poznać inny sposób patrzenia na surowy materiał i proces jego formowania.

Po zakończeniu pracy materiał wyglądał tak:

Stolik od Bernda w akcji 🙂

Wiem, że to zdjęcie jest słabe, ale nie udało mi się znaleźć jakieś gładkiej powierzchni. Będę musiał je obfotografować ponownie i wrzucić na stronę, gdy nabierze sił. Teraz dostanie porządnie nawozu oraz codzienne kilkukrotne zraszanie. Mam nadzieję, że nie odrzuci żadnej gałęzi.

W tym tygodniu poprawę jeszcze martwe, które odsłoniłem spod suchej kory, aby zacząło się już ładne starzeć. I zobaczymy, jak będzie dalej.

Cieszę się, że udało mi się wdrożyć uwagi jury z konkursu w Augsburgu, gdyż kilka błędów udało się wyeliminować. Natomiast uwidoczniły się inne słabe strony, nad którymi trzeba będzie poprawcować. Mam nadzieję że z każdym kolejnym drzewem będzie lepiej.

 

Spodobał się Tobie ten post? Masz pytania lub chcesz uzupełnić wiedzę?

Śledzisz mojego bloga, podoba Ci się sposób przedstawienia wiedzy, ale chciałbyś ją pogłębić na indywidualnych warsztatach?

A może masz pytania, na które mógłbym odpowiedzieć na indywidualnych konsultacjach?

Zobacz, co dla Ciebie przygotowałem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.