Czerwcowe spotkanie klubu AK Bockenem


Dzisiejsze spotkanie klubowe było wyjątkowe. Za zajęcie drugiego miejscce w NTC w Augsburgu, w najmniejszym klubie konsai w Niemczech czekało mnie miłe przywitanie i pożegnanie 🙂

Oprócz pysznego sernika i gratulacji, Bernd Schoekl zrobił dla mnie regulowany stolik do kształtowania bonsai. Jest to bardzo sprytne rozwiązanie, gdy potrzebujesz ustawić roślinę pod określonym kątem podczas jej układania. Stół jest obrotowy, a kąt nachwylenia regulowany jest w 2 płaszczyznach.

Stolik do układania drzewa

Bardzo  się cieszyłem, a po zakończeniu spotkania od razu zostawiłem go w samochodzie, aby zabrać na jutrzejsze warsztaty z Wernerem Buschem, na których będę chciał ukształtować od podstawą jałowca chińskiego od Vaclava Novaka.

Niespodzianka numer dwa to taka, że na początku lipca będę brał udział w warsztacie poświeconym  sosnom i Bernd pożyczy mi na ten cel bardzo fajne drzewo do ukształtowania. Cieszy mnie to, gdyż wiadomo jak trudno pozyskać dobry materiał do nauki. Jestem mu bardzo wdzięczny i mam nadzieję, że będzie zadowolony z przeprowadzonego układania.

Hit numer trzy: nasz klub będzie organizował 1 września wystawę wraz z pokazem formowania, który… mam przeprowadzić. Nie powiem, stres będzie, ale z drugiej strony, gdzie będzie mi lepiej podjąć taką próbę, jak nie tutaj, w otoczeniu bonsaiowych przyjaciół. Śmiać mi się chce, bo ostatnio tak dużo się dzieje w moim bonsaiowym świecie, jak nigdy dotąd 🙂

Hit numer cztery na koniec dnia, to klubowy zeszyt BCD, w którym pojawiła się wzmianaka o konkursie w Augsburgu. W kolejnym zeszycie ma znaleźć się omówienie naszych drzewek.

Wzmianka o konkursie w ostatnim numerze klubowego zeszyty

 

Spodobał się Tobie ten post? Zapraszam na warsztaty w Poznaniu.

Śledzisz mojego bloga, podoba Ci się sposób przedstawienia wiedzy, ale chciałbyś ją pogłębić na indywidualnych warsztatach?

Zobacz, co dla Ciebie przygotowałem.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.