Czerwcowe spotkanie klubu AK Bockenem


Dzisiejsze spotkanie klubowe było wyjątkowe. Za zajęcie drugiego miejscce w NTC w Augsburgu, w najmniejszym klubie konsai w Niemczech czekało mnie miłe przywitanie i pożegnanie 🙂

Oprócz pysznego sernika i gratulacji, Bernd Schoekl zrobił dla mnie regulowany stolik do kształtowania bonsai. Jest to bardzo sprytne rozwiązanie, gdy potrzebujesz ustawić roślinę pod określonym kątem podczas jej układania. Stół jest obrotowy, a kąt nachwylenia regulowany jest w 2 płaszczyznach.

Stolik do układania drzewa

Bardzo  się cieszyłem, a po zakończeniu spotkania od razu zostawiłem go w samochodzie, aby zabrać na jutrzejsze warsztaty z Wernerem Buschem, na których będę chciał ukształtować od podstawą jałowca chińskiego od Vaclava Novaka.

Niespodzianka numer dwa to taka, że na początku lipca będę brał udział w warsztacie poświeconym  sosnom i Bernd pożyczy mi na ten cel bardzo fajne drzewo do ukształtowania. Cieszy mnie to, gdyż wiadomo jak trudno pozyskać dobry materiał do nauki. Jestem mu bardzo wdzięczny i mam nadzieję, że będzie zadowolony z przeprowadzonego układania.

Hit numer trzy: nasz klub będzie organizował 1 września wystawę wraz z pokazem formowania, który… mam przeprowadzić. Nie powiem, stres będzie, ale z drugiej strony, gdzie będzie mi lepiej podjąć taką próbę, jak nie tutaj, w otoczeniu bonsaiowych przyjaciół. Śmiać mi się chce, bo ostatnio tak dużo się dzieje w moim bonsaiowym świecie, jak nigdy dotąd 🙂

Hit numer cztery na koniec dnia, to klubowy zeszyt BCD, w którym pojawiła się wzmianaka o konkursie w Augsburgu. W kolejnym zeszycie ma znaleźć się omówienie naszych drzewek.

Wzmianka o konkursie w ostatnim numerze klubowego zeszyty

 

Spodobał się Tobie ten post? Masz pytania lub chcesz uzupełnić wiedzę?

Śledzisz mojego bloga, podoba Ci się sposób przedstawienia wiedzy, ale chciałbyś ją pogłębić na indywidualnych warsztatach?

A może masz pytania, na które mógłbym odpowiedzieć na indywidualnych konsultacjach?

Zobacz, co dla Ciebie przygotowałem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.