4. spotkanie poznańskiego klubu bonsai


To był niezwykły dzień.  Ostatecznie czterech członków klubu (Kama, Marcin, Szymon i ja) pojawiliśmy się na spotkaniu u Jacka Grzelaka. Była to uczta wiedzy okraszonej przyjacielską atmosferą. Jestem przekonany, że osobiście znalazłem wreszcie przystań, do której chętnie będę zawijał swoim bonsaiowym statkiem.

20161023_143751

Muszę  powiedzieć, że nieobecni nich żałują. I to nawet bardzo, bardzo. Mimo prawie 2,5-godzinnej podróży do Żabina (zachodniopomorskie) i równie długiej drogi powrotnej dzień ten na długo zajmie miłe miejsce w mej pamięci.

We czwórkę spędziliśmy dzisiaj wyjątkowy dzień pełen przyjacielskiej dyskusji, w czasie którego poznaliśmy wiele nowych tajników wiedzy o kształtowaniu bonsai.

Modrzew Jacka Grzelaka

Rozmawialiśmy m.in. o przycinaniu sosen, przesadzaniu, tworzeniu sadzonek na shohiny, zimowaniu bonsai poprzez dołowanie, podstawowych zasad w tworzeniu chmurek, tworzeniu czerwonej kory na jałowcu, ryzyku dla przesadzanych wczesną wiosną drzewek w kontekście przymrozków i wiele innych.

Osobiście muszę powiedzieć, że czułem się, jakbym znalazł przyjazną bonsaiową przystań. Wyjątkowe uczucie. Jacku, dziękuję.

Tanuki to jedna z technik bonsai, którymi Jacek Grzelak interesuje

 

Spodobał się Tobie ten post? Masz pytania lub chcesz uzupełnić wiedzę?

Śledzisz mojego bloga, podoba Ci się sposób przedstawienia wiedzy, ale chciałbyś ją pogłębić na indywidualnych warsztatach?

A może masz pytania, na które mógłbym odpowiedzieć na indywidualnych konsultacjach?

Zobacz, co dla Ciebie przygotowałem.

Jeden komentarz do “4. spotkanie poznańskiego klubu bonsai”

  1. Bardzo zazdroszczę tak pozytywnie,,, Świetny blog-merytoryczny, ale też z dużą dozą wrażliwości,,, Wracam do tematu Bonsai co kilka lat,,, i podoba mi się bardzo jak zmienia się polski rynek – polskie grono ludzi zajmujących się bonsai. Kończy się czas zarozumialstwa i przechwalania. Niemerytorycznych korekt. Zaczyna się fajna przyjacielska wspólnota. Dopnij to dobrym forum i ważną bardzo rzeczą,,, listą kontaktów do miejsc w których można spotkać się w gronie bonzaistów,,, może jakąś listą aktualizowaną o terminach i miejscach spotkań,,, Jeszcze raz gratuluję,,, i dziękuję że Dzielisz się wiedzą… pozdrawiam,,, ŚWIETNA PRACA,,

    ps. Niektóre artykuły czytam po kilka razy,,,
    pss. Może rozbudować YT pokazując techniki drutowania itd.

    pozdrawiam Michał

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.