Przygotowania do konkursu eba w maju


Pod okiem Volkera Einbocka, mojego Nauczyciela, zaczęliśmy intensywniejszy cykl przygotowań do konkursu we Francji. Jako zadanie domowe po jednym z grudniowych spotkań, otrzymałem trzy surowe materiały do pierwszego formowania. Oto efekty.

Jednym z ciekawszych wyzwań była praca nad typowymi krzakami jałowca chińskiego i pospolitego, które stanowiły całkowicie surowy materiał ze wszystkimi konsekwencjami.

Brak gałęzi w potrzebnych miejscach, oddalona zieleń, proste kołkowate pnie. Ale i duża radość z wyzwania. Bo przecież w o to chodzi, aby umieć poradzić sobie z teoretycznie słabym materiałem.

Po zmierzeniu się z 3 materiałami uzyskałem następujące efekty:

Jałowiec pospolity w stylu literackim po pierwszym formowaniu
Poznaj tajemnice stylu literackiego, aby zrozumieć zasady nim rządzące.

W przypadku jednej z kaskad miałem dylemat co do ułożenia gałęzi kaskadowej. Ostatecznie stanęło na tej bardziej kompaktowej wersji:

Ostatnia kaskada może nie jest piękna, natomiast była to jedyna opcja, którą znalazłem analizując materiał wyjściowy:

Na kolejnym spotkaniu z Volkerem zmierzę się z o niebo lepszym materiałem:

Tymczasem od jednego ze znajomych otrzymałem dwa fajne jałowce do oczyszczenia i nowego ułożenia. Będzie się działo między świętami 🙂

Spodobał się Tobie ten post? Masz pytania lub chcesz uzupełnić wiedzę?

Śledzisz mojego bloga, podoba Ci się sposób przedstawienia wiedzy, ale chciałbyś ją pogłębić na indywidualnych warsztatach? A może masz pytania, na które mógłbym odpowiedzieć na indywidualnych konsultacjach? Zobacz, co dla Ciebie przygotowałem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.