Pierwsze formowanie z Dirkiem Dabringhausenem


Zbliżając się do finału przygotowań do konkursu we Francji, Volker organizował dla mnie jednodniowe indywidualne warsztaty z formowania jałowców. I tym sposobem 30. marca 2019 okazał się dniem przełomu.

Zawsze warto posłuchać zdania innych i poznać ich sposób analizowania drzewa i podejmowania decyzji w trakcie ich pierwszego formowania i to nie tylko na potrzeby demonstracji czy konkursów.

Muszę powiedzieć, że spotkanie z Dirkiem wywarło na mnie duże wrażenie, zmieniając moje patrzenie na wybór frontu czy układania gałęzi. W efekcie drzewko jest pełniejsze i bardziej dojrzale wygląda. Bardzo przypadła mi do gustu jego technika i wg niej będę chciał w przyszłym sezonie przerobić pozostałe jałowce.

Na nasze spotkanie przyniosłem jeden z materiałów z mojej dzielnej grupy jałowców treningowych.

Pierwsza myśl: nieźle wypięty tyłek

Po dyskusji wybraliśmy następujący front:

No i teraz zaczęła się właściwa mozolna praca w pełnym słońcu. Nic dziwnego, że oprócz dawki wiedzy, wróciłem ze spaloną łysiną.

Po pierwszym ułożeniu:

I po finalnym ułożeniu.

Po dalszych oczyszczeniu i skróceniu wystającej gałęzi w w koronie po lewej stronie, drzewko dostało nawozu, zostało podlane i zroszone i trafiło w nieco mniej nagrzewające się miejsce na moim balkonie.

Spodobał się Tobie ten post? Masz pytania lub chcesz uzupełnić wiedzę?

Śledzisz mojego bloga, podoba Ci się sposób przedstawienia wiedzy, ale chciałbyś ją pogłębić na indywidualnych warsztatach? A może masz pytania, na które mógłbym odpowiedzieć na indywidualnych konsultacjach? Zobacz, co dla Ciebie przygotowałem.

Jeden komentarz do “Pierwsze formowanie z Dirkiem Dabringhausenem”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.