Nowa droga pod okiem mistrza


Czasem idąc samotnie drogą możemy stracić orientację i pewność kroku. Wtedy dobry los zsyła nam mistrza, który w niepewnej chwili chwyci dłoń i pokieruje nas o jeden kroczek dalej.

W ten weekend rozpocząłem naukę w Warszawskiej Szkole Bonsai, p. Marka Gajdy. Dla mnie to weekend bardzo owocny w nowe przemyślenia i odkrycia 🙂

Dziesiątki stron notatek, atmosfera, osobowość Mistrza, wskazówki i rady, które porządkują dotychczasową wiedzę. A przede wszystkim zrozumienie logiki rządzącej sztuka bonsai oraz wskazanie aspektów, na które należy zwracać uwagę patrząc na drzewko bonsai. Świadomość długiej drogi przede mną. Ale i wielkiej przygody.

Refleksja po warsztatach:

Idąc drogą bonsai, uczeń zdobywa wiedzę i doświadczenie. Drzewko jest jego towarzyszem. Od początku do końca kroczą nią razem. Razem rozwijając się i zmieniając. Dlatego dbaj o swojego towarzysza, idź z nim niespiesznie, aby droga była radością dla was obu.

Spodobał się Tobie ten post? Masz pytania lub chcesz uzupełnić wiedzę?

Śledzisz mojego bloga, podoba Ci się sposób przedstawienia wiedzy, ale chciałbyś ją pogłębić na indywidualnych warsztatach?

A może masz pytania, na które mógłbym odpowiedzieć na indywidualnych konsultacjach?

Zobacz, co dla Ciebie przygotowałem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.