Kopcewicz, Lewak „Fizjologia roślin”


Fizjologia roślin to nauka o procesach życiowych roślin, funkcjach ich organów oraz funkcjach życiowych roślin. Czyli stanowi jedną z podstawowych źródeł wiedzy dla świadomego bonsaisty. Dlatego warto przebrnąć przez te prawie 800 stron 🙂

Muszę przyznać, że jest to książka akademicka, zawierająca bardzo szczegółowe opisy mechanizmów rządzących roślinami. Pisząc „bardzo szczegółowe” mam na myśli czasem na poziomie atomów i genów. Powoduje to, że dla prawie 40-letniej osoby, dla której biologia i botanika nigdy nie były ulubionym przedmiotem w liceum, lektura stanowi wyzwanie.

Jestem jednak przekonany, że warto zmierzyć się z nim. Nawet jeżeli nie zapamiętamy, nie nauczymy się „wszystkiego” zrozumiemy ogólne zasady, logiczne związki pomiędzy mechanizmami, które pomogą nam lepiej zrozumieć wzrost i rozwój naszych drzewek, a dzięki temu lepiej przewidywać, jak zareaguje drzewko na konkretne działanie, warunki uprawy i dlaczego.

Kopcewicz Jan, Lewak Stanisław „Fizjologia roślin”

Spodobał się Tobie ten post? Masz pytania lub chcesz uzupełnić wiedzę?

Śledzisz mojego bloga, podoba Ci się sposób przedstawienia wiedzy, ale chciałbyś ją pogłębić na indywidualnych warsztatach?

A może masz pytania, na które mógłbym odpowiedzieć na indywidualnych konsultacjach?

Zobacz, co dla Ciebie przygotowałem.

2 komentarze do “Kopcewicz, Lewak „Fizjologia roślin””

  1. Faktycznie 🙂 Jak skończę ją czytać, to z pewnością wrzucę. Póki co czeka jeszcze na swoją kolej na dokończenie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.