Kopcewicz, Lewak „Fizjologia roślin”


Fizjologia roślin to nauka o procesach życiowych roślin, funkcjach ich organów oraz funkcjach życiowych roślin. Czyli stanowi jedną z podstawowych źródeł wiedzy dla świadomego bonsaisty. Dlatego warto przebrnąć przez te prawie 800 stron 🙂

Muszę przyznać, że jest to książka akademicka, zawierająca bardzo szczegółowe opisy mechanizmów rządzących roślinami. Pisząc „bardzo szczegółowe” mam na myśli czasem na poziomie atomów i genów. Powoduje to, że dla prawie 40-letniej osoby, dla której biologia i botanika nigdy nie były ulubionym przedmiotem w liceum, lektura stanowi wyzwanie.

Jestem jednak przekonany, że warto zmierzyć się z nim. Nawet jeżeli nie zapamiętamy, nie nauczymy się „wszystkiego” zrozumiemy ogólne zasady, logiczne związki pomiędzy mechanizmami, które pomogą nam lepiej zrozumieć wzrost i rozwój naszych drzewek, a dzięki temu lepiej przewidywać, jak zareaguje drzewko na konkretne działanie, warunki uprawy i dlaczego.

Kopcewicz Jan, Lewak Stanisław „Fizjologia roślin”

Spodobał się Tobie ten post? Zapraszam na warsztaty w Poznaniu.

Śledzisz mojego bloga, podoba Ci się sposób przedstawienia wiedzy, ale chciałbyś ją pogłębić na indywidualnych warsztatach?

Zobacz, co dla Ciebie przygotowałem.

2 komentarze do “Kopcewicz, Lewak „Fizjologia roślin””

  1. Faktycznie 🙂 Jak skończę ją czytać, to z pewnością wrzucę. Póki co czeka jeszcze na swoją kolej na dokończenie 🙂

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.