Prezent rocznicowy Kamy


Na 13-stą rocznicę ślubu mój Kamyk podarował mi prezent w postaci klona palmowego Katsura, takiego jak mówi mój dawny nauczyciel, „do roboty”. Czeka mnie jej przy nim sporo, ale po latach  radość z efektu będzie większa. Tym bardziej, że będzie rozwijał się z każdą kolejną naszą rocznicą.

Przyznam szczerze, że Kama wzięła mnie całkowicie z zaskoczenia. Będąc w delegacji w Polsce wpadłem na chwilę do Atelier Kamy na Garbarach a tu… wielkie pudło na samym środku pracowni.

Na kolanach przed klonem 🙂

Co do samego klona to korona będzie wymagała sporo pracy w dużej mierze od początku. Ale już się cieszę na to wyzwanie 🙂

Tak więc pierwsze cięcia wykonamy dopiero zimą. Do tego czasu przerzedzanie korony drzewka i zasilanie, aby wzmocniło się przed przyszłorocznym formowaniem oraz puściło pąki w głębi korony.

Mam nadzieję, że może uda mi sie załapać na jakiś warsztat poświęcony klonom, tak aby przedyskutować i ustalić kolejne lata jego rozwoju.

Przesadzając zaczniemy także pracę nad poprawą nebari, które wymaga rozbudowy i poprawy rozłożenia. Ale i to jest do nadrobienia 🙂

Spodobał się Tobie ten post? Masz pytania lub chcesz uzupełnić wiedzę?

Śledzisz mojego bloga, podoba Ci się sposób przedstawienia wiedzy, ale chciałbyś ją pogłębić na indywidualnych warsztatach?

A może masz pytania, na które mógłbym odpowiedzieć na indywidualnych konsultacjach?

Zobacz, co dla Ciebie przygotowałem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.