Jałowiec chiński ITOIGAWA po pierwszym formowaniu


W ramach przygotowań do NTC we Francji otrzymałem do formowania materiały od przyjaciela mojego Nauczyciela. Pierwszy z nich to ito, piękny materiał, a dla mnie wartościowe doświadczenie.

Materiał wyjściowy, który otrzymałem był pięknie zagęszczony, choć nieco zaniedbany, ale na szczęście niezbyt przerośnięty.

Materiał wyjściowy

Po weryfikacji struktury gałęzi i wycięciu tych niepotrzebnych, drzewko zadrutowałem i ułożyłem. Całość zajęła wiele godzin, ale z efektu jestem zadowolony. Mój Nauczyciel także był, więc jest dobrze 🙂

Po formowaniu o tej porze roku, drzewko będzie zimowane w temperaturze nieco powyżej zera stopni, tak aby nie było narażone na mróz.

No a jutro czeka na mnie ten kolos. Mnóstwo wycinania i drutowania, więc pewnie jutro wieczorem bez masażu ramion się nie obędzie 🙂

Spodobał się Tobie ten post? Masz pytania lub chcesz uzupełnić wiedzę?

Śledzisz mojego bloga, podoba Ci się sposób przedstawienia wiedzy, ale chciałbyś ją pogłębić na indywidualnych warsztatach? A może masz pytania, na które mógłbym odpowiedzieć na indywidualnych konsultacjach? Zobacz, co dla Ciebie przygotowałem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.