Zostałem członkiem grupy roboczej w Bockenem


Na ostatnim spotkaniu zostałem oficjalnie przyjęty do grupy roboczej w Bockenem (około 20 minut jazdy od Hanoweru). Mam nowy dom na czas pobytu w Hanowerze:-)

Z grupa spotykałem się już od października ubiegłego roku. A przyjęty zostałem na piątym spotkaniu. Myślę, że jest to fajna zasada. Kilka spotkań wystarczy z reguły, aby poznać się lepiej i zobaczyć, czy pasuje chemia a także poziom umiejętności czy też wielkość zaangażowania w zdobywanie wiedzy 🙂

Grupa ma około 7 stałych członków z kilkunastoletnim doświadczeniem w prowadzeniu bonsai. Dodatkowo panuje w nie bardzo fajny klimacik, który sprawia, że czuję się pośród nich jak członek rodziny.

Nasza grupa spotka się regularnie raz w miesiącu, zawsze w pierwszą sobotę miesiąca na około 4-5 godzin wspólnej pracy. Dodatkowo cyklicznie organizowane są również kiermasze bonsai, a członkowie grupy wystawiają swoje drzewka na wystawach BCD, niemieckiej asocjacji klubów bonsai.

Zrzucamy się co miesiąc po 5€ na jakieś ciasto, kawę, herbatę, itp.

Grupa też ma swoje firmowe koszulki i niebawem mam mieć również swoją 🙂

A może Niemiecki Klub Bonsai?

Zastanawiam się też, czy nie wstąpić do Klubu Bonsai Niemcy (BCD), który zrzesza wszystkie regionalne grupy robocze. Członkostwo kosztuje wprawdzie 54 €, ale w tej cenie zawarte są 4 kwartalniki klubowe, w których oprócz aktualności ze świata niemieckiego bonsai, zawarte są również różne analizy i porady.

A tymczasem w Poznaniu…

Ucieszyły mnie również wieści z Polski – otóż, moje dziecko,  Wielkopolska Grupa Bonsai próbuje wskrzesić działalność. Z inicjatywy Armina grupa będzie miała wreszcie miejsce na spotkania. Jego brak oraz mój wyjazd w ubiegłym roku zatrzymały rozwój klubu jako grupy. Fajnie też, że jego członkowie, którzy rozwijali się w tym czasie własnymi siłami, znowu chcą podziałać razem. Super!!!

Spodobał się Tobie ten post? Masz pytania lub chcesz uzupełnić wiedzę?

Śledzisz mojego bloga, podoba Ci się sposób przedstawienia wiedzy, ale chciałbyś ją pogłębić na indywidualnych warsztatach?

A może masz pytania, na które mógłbym odpowiedzieć na indywidualnych konsultacjach?

Zobacz, co dla Ciebie przygotowałem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.