Blog o bonsai

To jest blog o bonsai a ja mam na imię Piotr, mieszkam w Poznaniu i w chwili, gdy piszę te słowa, mam niespełna 36 lat. Niewiele to, jak na bonsai, które oglądam na stronach mistrzów tej sztuki. Na tyle jednak niewiele, aby z radością dziecka móc chłonąć zupełnie nowy świat drzewek w doniczkach.

PiotrJak zatem zapewne się domyślasz, nie jestem mistrzem i nie znajdziesz tutaj mojej tajemnej wiedzy i technik. Jestem na początku drogi, która zaczęła się od tego wydarzenia.

Natomiast mogę Ci obiecać, że znajdziesz zapiski wiedzy o pielęgnacji i technikach kształtowania, moja osobistą Skarbnicę Wiedzy, którą uzyskałem z lektury książek, artykułów moich Guru, które pewnie z czasem ukształtują mój własny sposób patrzenia na drzewka. Zatem witaj w moim internetowym notatniku miniaturowych drzewkach 🙂

Publikuję także zdjęcia drzewek Mistrzów, które urzekają i czarują, choć pewnie przez długi jeszcze czas nie będę wiedział dlaczego.

I wreszcie zapiski moich doświadczeń i obserwacji oraz zdjęcia własnych drzewek, które pewnie jeszcze długo, a może nigdy nie będą mogły być określane mianem bonsai.

Zapraszam zatem do lektury mojego notatnika z moja aktualną wiedzą o bonsai. Nie wykluczam, że z czasem – w miarę mojego rozwoju – treść poszczególnych wpisów zostanie uzupełniona lub też całkowicie zmieniona. Dlatego bardzo proszę, abyś traktował moje notatki jako wskazówkę do własnych przemyśleń i porównań z innymi informacjami.

Przykładam jednak dużą wagę do publikowanych informacji, starając się je pozyskać z wiarygodnych źródeł i porównać z również innymi zapiskami. A co najważniejsze z punktu widzenia mojej drogi bonsai – staram się je uzupełnić również moimi doświadczeniami.

Jeżeli miałbyś uwagi co do poszczególnych wpisów lub twierdzeń, zachęcam do komentowania lub bezpośredniego kontaktu ze mną.

Bonsai – nauka i drzewka