Pielęgnacja i kształtowanie bonsai


Alternatywne do Biogoldu rodzime nawozy naturalne na wiosnę i lato

Kupując przez długi czas Biogold, pewnego dnia podliczyłem wydatki na ten cel. Nie ukrywam, że nieco mnie zaskoczyły wysokością. Szok był na tyle duży, że zacząłem poszukiwać tańszej alternatywy do nawożenia drzewek bonsai wiosną i latem. Oto co z powodzeniem przetestowałem w tym roku.

Czytaj dalej Alternatywne do Biogoldu rodzime nawozy naturalne na wiosnę i lato

Czy i jak zacząć przygodę z bonsai?

Jak zrobić bonsai? Chcesz zacząć przygodę z bonsai i kupić swoje pierwsze drzewko? A może zamierzasz zrobić je od początku samodzielnie? Niezależnie od wybranej drogi przeczytaj kilka porad na początek, aby nie popełniać błędów, które inni już popełnili.

Oto krótki, tyci-tyci poradnik dla początkujących entuzjastów bonsai. Ode mnie, również na początku drogi, dla Ciebie – być może mojego nowego kompana. Gdy nie wiesz, od czego zacząć, może on Ci pomoże postawić pierwszy bardziej świadomy krok.

Czytaj dalej Czy i jak zacząć przygodę z bonsai?

Doniczka treningowa sitko – dla lepszego rozwoju bryły korzeniowej i nebari

Na dzisiejsze spotkanie klubu bonsai wziąłem trzy drzewka, które w ostatnim czasie zaczęły zwieszać pędy lub gubić liście/igły. Okazało się, że przyczyną nie jest wcale grzyb, a słaba kondycja bryły korzeniowej.  I tutaj bardzo pomocna może być doniczka tyu „sito” lub po poznańsku „durszlak” 🙂

Czytaj dalej Doniczka treningowa sitko – dla lepszego rozwoju bryły korzeniowej i nebari