Warsztaty z Wernerem Buschem


Trzy grupy bonsai z północnych Niemiec co roku robią dwudniowe warsztaty z Wernerem Buschem, jednym z najbardziej znanych niemieckich bonsaistów.

W tym roku tematem były doniczki oraz prace letnie na różnych gatunkach drzew. Ja wybrałem się na nie oczywiście z kolejnym jałowcem z Augsburga.

Na doniczkach niestety nie mogłem być,  gdyż wczoraj mieliśmy spotkanie naszej grupy roboczej, ale na praktyczne prace letnie wybrałem się w drogę… robiąc dzisiaj lekko ponad 600 km 🙂

Sam jałowiec wyglądał tak:

Jałowiec chiński – przed

Na tym warsztacie zależało mi na omówieniu mojej wizji i skonsultowanie jej z Wernerem, oraz wysłuchanie tego, co on zrobiłby z tym materiałem. Dzięki temu mogłem poznać inny sposób patrzenia na surowy materiał i proces jego formowania.

Po zakończeniu pracy materiał wyglądał tak:

Stolik od Bernda w akcji 🙂

Wiem, że to zdjęcie jest słabe, ale nie udało mi się znaleźć jakieś gładkiej powierzchni. Będę musiał je obfotografować ponownie i wrzucić na stronę, gdy nabierze sił. Teraz dostanie porządnie nawozu oraz codzienne kilkukrotne zraszanie. Mam nadzieję, że nie odrzuci żadnej gałęzi.

W tym tygodniu poprawę jeszcze martwe, które odsłoniłem spod suchej kory, aby zacząło się już ładne starzeć. I zobaczymy, jak będzie dalej.

Cieszę się, że udało mi się wdrożyć uwagi jury z konkursu w Augsburgu, gdyż kilka błędów udało się wyeliminować. Natomiast uwidoczniły się inne słabe strony, nad którymi trzeba będzie poprawcować. Mam nadzieję że z każdym kolejnym drzewem będzie lepiej.

 

Spodobał się Tobie ten post? Zapraszam na warsztaty w Poznaniu.

Śledzisz mojego bloga, podoba Ci się sposób przedstawienia wiedzy, ale chciałbyś ją pogłębić na indywidualnych warsztatach?

Zobacz, co dla Ciebie przygotowałem.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.