Podręczne etui na narzędzia


Chodząc po ogrodzie bonsai, co jakiś czas potrzebujemy coś uciąć i wtedy fajnie mieć pod ręką niezbędne podstawowe narzędzia.

Mój nauczyciel, Volker Einbock, zwykł chodzić po ogrodzie z niewielkim etui umocowanym przy pasku od spodni, w którym miał nożyczki oraz kuliste skośne kleszcze. Dzięki czemu doglądając codziennie swoją kolekcję drzewek, od razu mógł usuwać chore liście, czy przyciąć zbyt wyrastającą gałąź.

Od czasu, gdy sam mam niewielki ogród, zacząłem szukać czegoś podobnego dla siebie. Niestety takiego klimatycznego skórzanego etui jak to Volkera nie udało mi się znaleźć, ale mam coś innego, co również spełnia swoją rolę.

Etui można przymocować do paska od spodni lub też założyć na ramię. Osobiście bardziej korzystam z tej drugiej opcji.

Samo etui jest bardzo podobne do etui, które zwykli używać fryzjerzy, aby mieć nożyczki zawsze pod ręką.

Osobiście zachęcam do poszukania takiego rozwiązania dla siebie, gdyż znacznie ułatwia taką codzienną pracę z drzewkami.

Spodobał się Tobie ten post? Masz pytania lub chcesz uzupełnić wiedzę?

Śledzisz mojego bloga, podoba Ci się sposób przedstawienia wiedzy, ale chciałbyś ją pogłębić na indywidualnych warsztatach? A może masz pytania, na które mógłbym odpowiedzieć na indywidualnych konsultacjach? Zobacz, co dla Ciebie przygotowałem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.