Pieprzowiec chiński – zdjęcie na koniec 2016 roku


Zdjęcie pieprzowca na koniec roku 2016 roku. Usunąłem dolną gałąź wyrastającą wcześniej wewnątrz zgięcia pnia.

bonsai-pieprzowiec-chinski-listopad-2016

Niestety po przycięciu drzewko zaczęło bardzo intensywnie zrzucać stare liście, równocześnie puszczając liczne młode. Mam nadzieję, że wiąże się to jeszcze z aklimatyzacją w nowym miejscu, choć wydawało mi się przez przycięciem, że jest już wszystko OK. Drzewko gubiło pojedyncze liście, ale fakt ten przypisywałem raczej gęstej koronie, powodującej zacienienie niektórych gałęzi.

Wykonałem opryski na grzyby (Previcur, Miedzian) oraz na insekty (Decis, Substral Polysect – doglebowo).

Zakładam jednak, że problem jest bardziej fizjologiczny. Coś mu nie pasuje. Być może są to zmiany temperatury przy okazji gotowania. Zobaczymy -jak uda mi się rozwiązać ten problem, uzupełnię notatki o pieprzowcu.

Jeżeli chodzi o zimowanie to trzymam je w nieogrzewanej kuchni (temp. max. 20 stopni, czyli w granicach jego występowania w naturze) , doświetlając świetlówką akwarystyczną.

Spodobał się Tobie ten post? Pomóż mi zebrać pieniądze na dalszą naukę.

Poprzez serwis Patronite zbieram pieniądze na dalszą naukę w szkole bonsai. Jeżeli możesz wesprzeć zbiórkę symboliczną kwotą (5 zł, 10 zł), przygotowałem dla Ciebie małe prezenty. Jakie? Zobacz tutaj i zostań patronem bloga i mecenasem autora 🙂

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.