Relacje z wystaw


Impresje z Trophy 2019 – Best of 20 years Trophy

Z Volkerem, Thomasem i Mirko wybraliśmy się na dwudniową przygodę do Genk w Belgii, aby zobaczyć aktualnie najlepszą wystawę drzewek bonsai w Europie. Tym bardziej, że była to rocznicowa, bo dwudziesta wystawa z cyklu, z najlepszymi drzewami z najlepszych. Zapraszam do lektury krótkiej relacji.

Czytaj dalej Impresje z Trophy 2019 – Best of 20 years Trophy

Spotkanie przyjaciół wśród drzewek bonsai – wystawa w Bockenem

Ostatni weekend (jak wiele innych) upłynął pod znakiem bonsai. Tym razem nasz najmniejszy klub bonsai w Niemczech zorganizował doroczną wystawę swoich drzew.

Ja wprawdzie uznałem jeszcze, że nie mam na tyle przygotowanych egzemplarzy, aby je wystawić, ale miałem okazję wykonać moje pierwsze demo, a właściwie dwa demonstracje w życiu.

Czytaj dalej Spotkanie przyjaciół wśród drzewek bonsai – wystawa w Bockenem

Dzień otwarty u Waltera Szymczaka

Waltera poznałem zaraz po przyjeździe do Hanoweru w 2017 roku. Jak co roku ogranizuje w maju dni otwarte w swoim ogrodzie. Tym razem zaprosił jednego z najlepszych niemieckich bonsaistów, Christiana Przybylskiego, który w tym roku na Neolandersie zdobył jedną z głównych nagród.

Czytaj dalej Dzień otwarty u Waltera Szymczaka

Zdjęcia z 18. Neolanders Trophy 2017 (4-5 luty 2017)

Mimo iż razem z dwoma kolegami z Wielkopolskiej Grupy Bonsai miałem jechać na wystawę, to niestety ostatecznie nie pojechałem. Skutecznie odstraszył mnie brak możliwości nagrywania filmu i robienia zdjęć podczas imprezy, a później dobiła grypa.  I szczerze mówiąc, później  mocno żałowałem swojej decyzji.

Czytaj dalej Zdjęcia z 18. Neolanders Trophy 2017 (4-5 luty 2017)

Fotorelacja z wystawy bonsai w Łodzi (30.09 – 02.10.2016)

Pierwszego dnia urlopu pojechaliśmy na lokalną wystawę drzewek bonsai do Łodzi. Wystawa organizowana jest przez Dariusza Zająca, którego wreszcie mogłem poznać na tzw. żywca 🙂 Poniżej znajdziecie zdjęcia drzewek z wystawy oraz krótki film.

Czytaj dalej Fotorelacja z wystawy bonsai w Łodzi (30.09 – 02.10.2016)