Klon Bürgera (shohin) na jesień 2018


Klon Bürgera po bardzo problematycznym lecie, gdy każdy nowy przyrost praktycznie natychmiast czarniał, wrócił do formy.

Drzewko latem zostało przełożone do większej i głębszej doniczki z bardziej przepuszczalnym podłożem, aby odbudować silny system korzeniowy. I okazało się, że było to dobre rozwiązanie. Wcześniej mimo kilkukrotnych oprysków klon nie chciał wrócić do zdrowia i młode listki bardzo szybko stawały się czarne.

Sezon niestety częściowo stracony, ale nic nie szkodzi. Ważne że drzewko odzyskało siły. W przyszłym roku trafi do nowego podłoża i bardziej płaskiej ale szerszej donicy, aby lepiej rozbudować system korzeniowy i poprawić nebari. Chodzi o to, aby korzenie rosły na długość, czyli równocześnie mocniej grubiały u nasady pnia.

Jak widać po liściach klon był też intensywnie nawożony, ale to nie problem, gdyż w tym roku chodziło o ratunek. Teraz na jesień zostanie mocno przycięty i w takim stanie wystartuje na wiosnę i zaczniemy pracę nad międzywęźlami od początku, nawożąc jedynie po okrzepnięciu liści.

Spodobał się Tobie ten post? Pomóż mi zebrać pieniądze na dalszą naukę.

Poprzez serwis Patronite zbieram pieniądze na dalszą naukę w szkole bonsai. Jeżeli możesz wesprzeć zbiórkę symboliczną kwotą (5 zł, 10 zł), przygotowałem dla Ciebie małe prezenty. Jakie? Zobacz tutaj i zostań patronem bloga i mecenasem autora 🙂

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.