Klon Bürgera (shohin) na jesień 2018


Klon Bürgera po bardzo problematycznym lecie, gdy każdy nowy przyrost praktycznie natychmiast czarniał, wrócił do formy.

Drzewko latem zostało przełożone do większej i głębszej doniczki z bardziej przepuszczalnym podłożem, aby odbudować silny system korzeniowy. I okazało się, że było to dobre rozwiązanie. Wcześniej mimo kilkukrotnych oprysków klon nie chciał wrócić do zdrowia i młode listki bardzo szybko stawały się czarne.

Sezon niestety częściowo stracony, ale nic nie szkodzi. Ważne że drzewko odzyskało siły. W przyszłym roku trafi do nowego podłoża i bardziej płaskiej ale szerszej donicy, aby lepiej rozbudować system korzeniowy i poprawić nebari. Chodzi o to, aby korzenie rosły na długość, czyli równocześnie mocniej grubiały u nasady pnia.

Jak widać po liściach klon był też intensywnie nawożony, ale to nie problem, gdyż w tym roku chodziło o ratunek. Teraz na jesień zostanie mocno przycięty i w takim stanie wystartuje na wiosnę i zaczniemy pracę nad międzywęźlami od początku, nawożąc jedynie po okrzepnięciu liści.

Spodobał się Tobie ten post? Zapraszam na warsztaty w Poznaniu.

Śledzisz mojego bloga, podoba Ci się sposób przedstawienia wiedzy, ale chciałbyś ją pogłębić na indywidualnych warsztatach?

Zobacz, co dla Ciebie przygotowałem.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.