Gdzie kupić doniczki do bonsai w Polsce?


Zobacz zestawienie polskich producentów oraz sprzedawców, oferujących sprzedaż doniczek przez internet. A że wczesna wiosna to czas na przesadzanie większości gatunków, warto szybko kupić potrzebne doniczki.

Chcąc kupić ładną doniczkę do bonsai dla mojego graba, przed paroma dniami przeszukałem polski internet pod tym kątem.

Szczerze mówiąc zadanie nie okazało się łatwe. Początkowo moim celem było znalezienie nie sprzedawców doniczek do bonsai, ale ceramików wykonujących doniczki samodzielnie. I tutaj niestety udało mi się dotrzeć do tylko jednego, p. Mariusza Radziszewskiego, u którego zamówiłem doniczkę.

Natomiast sprzedawców, oferujących stosunkowo szeroki wachlarz doniczek różnej jakości (zarówno dla początkujących entuzjastów jak i tych, poszukujących dobrej jakości ręcznie wykonywanych doniczek.

Dla jasności przekazu – poniższe zestawienie, mimo iż zawiera kontakty do firm i osób, nie jest reklamą czy artykułem sponsorowanym.

Producenci doniczek do bonsai w Polsce

Mariusz Folda

mariusz-folda-doniczki

Sklep: http://www.ibuki-shop.eu/
Kontakt: mfolda@hotmail.com

Marcin Radziszewski

doniczki-do-bonsai-marcin-radziszewski-2

Możliwość wykonania doniczek na zamówienie, jakość wykończenia oraz przystępna na polskie warunki cena, to chyba główne cechy, które sprawiają, że doniczki Marcina Radziszewskiego będą pięknym dopełnieniem naszych drzewek bonsai.

Marcin oferuje doniczki owalne, okrągłe, prostokątne, do kaskady oraz tzw. skorupy, np. do kusamono. Na stronie internetowej znajdziemy jego portfolio. Nie jest to jednak sklep internetowy.

Zamawiając doniczkę poprzez email musimy liczyć się z kilkom tygodniami na wykonanie. Dodatkowo musimy podać konkretny wzór z wymiarami zewnętrznymi i wewnętrznymi, tak aby obie strony miały jasność co do wzajemnych oczekiwań. Natomiast możliwość posiadania ręcznie wykonanej donicy na indywidualne zamówienie jest dla mnie wyjątkowym osobistym doświadczeniem, dzięki któremu będę mógł dobrać konkretną doniczkę do moich bonsai.

Portfolio: Doniczki Marcin Radziszewski
Kontakt: kengai@interia.pl

Aktualizacja (lipiec 2016):
Niestety mimo zamówienia i upływie kilku tygodni a teraz nawet miesięcy, zamówienie nie zostało zrealizowane :-( Niestety nie otrzymałem także informacji, co było powodem i kiedy doniczka będzie gotowa - trudno mi zatem polecić p. Marcina ze względu na wiarygodność.

Sprzedawcy doniczek do bonsai

Świat bonsai

Jeden z najpopularniejszych sklepów internetowych związanych ze sztuką bonsai w Polsce oferuje również doniczki do bonsai. Uwagę zwracają atrakcyjne ceny oraz bogata oferta mniejszych doniczek. Oferta przeznaczona dla większych bonsai jest natomiast dość ograniczona -dotyczy to głównie kształtów oraz kolorów.

Można trafić także na ręcznie wykonane doniczki z chińskiej prowincji Yixing.

Warto podkreślić wygodę zakupów, szybkość dostawy oraz szeroki wachlarz płatności.

Uwagę zwracają podane wymiary nie tylko zewnętrzne, ale przede wszystkim wewnętrzne, pomagające oszacować przestrzeń dostępną na bryłę korzeniową. Ta wydawałoby się prosta informacja nie jest niestety typowa dla innych oferentów.

Strona WWW: Świat bonsai
Kontakt: Formularz kontaktowy

Mariusz_max na Allegro

Bardzo bogata oferta dobrej jakości doniczek. O poziomie zadowolenia klientów może świadczyć ponad 30 000 pozytywnych komentarzy i 0 negatywów. I trudno się dziwić: duży wybór, jakość doniczek jest w porządku, cena również, a do tego obsługa wysyłki bardzo szybka.

Wyszukiwanie pasującej doniczki nie jest niestety łatwe. Sprzedawca w opisach nie podaje żadnych wymiarów, opisując je tylko kształtem (np. doniczka do bonsai owalna). Powoduje to, że niestety musimy wejść w każdą doniczkę i sprawdzić wymiary. Dla mnie było to niestety bardzo uciążliwe.

Natomiast w opisach doniczek znajdziemy informację również o wewnętrznych wymiarach doniczki, co znacznie ułatwia jej dobór do drzewka.

Strona www: Mariusz_max

Palmatum

Palmatum to wygodny w obsłudze sklep internetowy, który reklamuje się jako sklep dla entuzjastów bonsai oferujący głównie doniczki do naszych drzewek. Głównym produktem są ręcznie wykonywane donice importowane z Chin.

Mi osobiście brakowało wymiarów wewnętrznych donicy, które ułatwiłyby decyzję o zakupie. Z wymiarów wewnętrznych opiekun strony internetowej podaje jedynie jej głębokość.

Niektóre donice na stronie www mają obrotowe prezentacje 3D umożliwiające obejrzenie doniczki z każdej strony.

Strona WWW: Palmatum
Kontakt: kontakt@palmatum.pl

Akademia bonsai Włodzimierza Pietraszko

Oferta na stronie internetowej zawiera głównie dobrej jakości ręcznie wykonywane donice z słynnej chińskiej prowincji Yixing. Natomiast sama oferta doniczek nie jest zbyt rozbudowana pod kątem rozmiarów i kolorów.

Dodatkowo nie jest to w pełni funkcjonalny sklep internetowy. Aby zakupić doniczkę musimy napisać maila wraz z kodem wybranego modelu i ręcznie opłacić zamówienie, co jest rozwiązaniem zdecydowanie nie na czasie.

Strona www: Akademia Bonsai
Kontakt: akademia@bonsai.pl

Ogrody bonsai Marka Gajdy

Aktualnie niestety strona internetowa z prezentacją oferty nie działa.

Strona www: Ogrody Bonsai
Kontakt: m.gajda@ogrodybonsai.com.pl

***

Jeżeli znacie innych wartościowych producentów lub sprzedawców profesjonalnych doniczek do bonsai, piszcie proszę w komentarzach. Ciekaw jestem również Waszego zdania odnośnie wymienionych w zestawieniu oferentów.

Spodobał się Tobie ten post? Masz pytania lub chcesz uzupełnić wiedzę?

Śledzisz mojego bloga, podoba Ci się sposób przedstawienia wiedzy, ale chciałbyś ją pogłębić na indywidualnych warsztatach?

A może masz pytania, na które mógłbym odpowiedzieć na indywidualnych konsultacjach?

Zobacz, co dla Ciebie przygotowałem.

Otrzymuj powiadomienia o nowych postach

Zapisując się na listę, otrzymasz automatyczne powiadomienie o nowych postach, publikowanych przeze mnie na blogu.Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.